Baumrtová postoupila na ME do finále dvoustovky čtvrtým časem

4. 12. 2015 10:14
Do semifinále prsařské stovky prošla jako poslední Petra Chocová, ostatní čeští plavci vypadli.
Petra Chocová
Petra Chocová | Foto: Reuters

Netanja - Plavkyně Simona Baumrtová postoupila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v izraelské Netanji čtvrtým časem 2:04,69 minuty do odpoledního finále závodu na 200 metrů znak. Po čtvrteční nevydařené stovce bude mít česká naděje druhý pokus získat medaili v 16:52 SEČ. Do semifinále prsařské stovky prošla jako poslední Petra Chocová, ostatní čeští plavci vypadli.

Baumrtová patřila už ve čtvrtek na stovce mezi favoritky, do finále postoupila druhým časem, ale svoji roli nezvládla a obsadila nakonec páté místo. Kromě dvoustovky, na které před dvěma lety v Herningu vybojovala stříbrnou medaili, ji v sobotu ještě čeká závod na 50 metrů, kde bude obhajovat zlato.

Chocová měla dnes štěstí, časem 1:07,13 uhájila postup o dvě setiny sekundy. Trochu si tak spravila náladu, neboť na své silné trati 50 metrů ve středu skončila před branami finále o pět setin. "Pomalu jsem to rozjela, na konci jsem vůbec netuhla, jelo se mi to dobře," zhodnotila rozplavbu Chocová. "Ten čas je ale pomalý, musím to zlepšit," řekla plavkyně s osobním rekordem 1:05,50.