Baumrtová celý závod vedla, nakonec zůstala bez medaile

19. 8. 2014 19:38
Plavkyně Simona Baumrtová na mistrovství Evropy v Berlíně nedosáhla na medaili v závodu na 200 metrů znak.
Simona Baumrtová.
Simona Baumrtová. | Foto: CPA Eduard Erben

Berlín - Plavkyně Simona Baumrtová na mistrovství Evropy v Berlíně nedosáhla na medaili v závodu na 200 metrů znak. Tři čtvrtiny závodu vedla, ale dohmátla pátá v čase 2:10,99 minuty. Titul získala Španělka Duane Da Rochaová.

Dvaadvacetiletá česká znakařka postoupila do finále s třetím nejlepším časem a dlouho se držela v čele. Jako první obracela ještě na 150 metrech, ale tempo neudržela a předstihly ji čtyři soupeřky. Za svým osobním rekordem zaostala Baumrtová o vteřinu.

V dlouhém bazénu tak nepřidala do své medailové sbírky z dvoustovky cenný kov ke stříbru a bronzu, které má z ME v krátkém bazénu. "Já jsem úplně zničená. Takovou taktickou chybu, to se vůbec nemůže stávat. Říkala jsem si po stovce pohodička, ale pak mi došlo," řekla ČTK Baumrtová.

Nastupovala s medailovými ambicemi, ale po závodu byla k sobě hodně kritická. "Takticky jsem to nezvládla, nedá se nic dělat, možná jsem byla přemotivovaná. Ale zdálo se mi, že jedu v pohodě, nevím, jak je to možný," dodala.

Do finále se dnes probojovala prsařka Petra Chocová, která skončila šestá v semifinále na 100 metrů. Už v dopolední rozplavbě vylepšila vlastní český rekord o 42 setin sekundy na 1:07,66. V semifinále byla jen o čtyři setiny pomalejší. O medaile poplave Chocová ve středu večer.

"Musím říct, že finále na stovku jsem si vyloženě nevěřila. Jsem strašně šťastná. Český rekord je parádní, akorát to nebylo jako ráno. Uvidíme, jak zregeneruju na finále, snad to půjde o maličko dolů," řekla.