Baumrtová, Bartůněk a Dmytrijev jsou na ME v semifinále

22. 8. 2014 11:27
Simona Baumrtová postoupila na mistrovství Evropy v Berlíně do semifinále znakařské padesátky
Katinka Hosszuová na ME v plavání 2014
Katinka Hosszuová na ME v plavání 2014 | Foto: Reuters

Berlín - Simona Baumrtová postoupila na mistrovství Evropy v Berlíně do semifinále znakařské padesátky. Plavkyně, která na obou delších tratích skončila v německé metropoli ve finále pátá, obsadila v rozplavbách deváté místo. Do odpoledních semifinále se probojovali také Petr Bartůněk a Roman Dmytrijev.

Bartůněk na 50 metrů prsa útočil na svůj český rekord z roku 2009, zaostal za ním jen o pět setin a v rozplavbách byl časem 27,63 sekundy šestý. Devatenáctiletý Dmytrijev postoupil na znakařské dvoustovce ze čtrnácté pozice.

Finále večer čeká Jana Micku, který ve čtvrteční rozplavbě kraulové osmistovky vylepšil svůj český rekord skoro o tři sekundy a postoupil z druhého místa. Micka už v Berlíně jedno finále plaval, na poloviční trati byl sedmý.