Bauerovi s Řezáčem se v Rakousku dařilo. Oba dojeli v závodě na 65 km v elitní desítce

7. 2. 2016 12:10
V dálkovém závodě v rakouském Kaisem Maxmilian Laufu na 65 kilometrů klasicky dojeli dva čeští lyžaři v elitní desítce. Stanislav Řezáč skončil šestý a Lukáš Bauer jen o dvě příčky za ním.
Stanislav Řezáč.
Stanislav Řezáč. | Foto: Aktuálně.cz

Seefeld - Dva čeští dálkoví běžci na lyžích se dostali do nejlepší desítky v Kaiser Maximilian Laufu na 65 kilometrů klasicky. Stanislav Řezáč obsadil v Rakousku šesté místo, Lukáš Bauer dojel o dvě příčky za ním. Oba ztratili přes minutu na vítězného Nora Pettera Eliassena.

Osmatřicetiletý úřadující vicemistr světa na klasické padesátce Bauer měl od začátku sezony zdravotní problémy a k závodění se vrátil až na konci ledna. I proto čekal, že ho během dnešního závodu postihne krize. Vždy se z ní však dokázal dostat a udržet se čelní skupiny spolu s Řezáčem.

V závěru už ale oba Češi nestačili na průběžného lídra seriálu Ski Classics Eliassena, který si připsal třetí triumf v sezoně. Jiří Ročárek obsadil 24. pozici.

Úspěch českého lyžování podtrhla třetím místem Kateřina Smutná, která však reprezentuje Rakousko. V celkovém pořadí seriálu jí patří druhá příčka. Češka Adéla Boudíková skončila jedenáctá.

Kaiser Maximilian Lauf, závod Ski Classics v dálkovém lyžování v Seefeldu (65 km):

Muži: 1. Eliassen 3:02:35, 2. Kjölstad -1, 3. Gjerdalen (všichni Nor.) -15, ...6. Řezáč -1:05, 8. Bauer -1:11, 24. Ročárek -6:13, 38. Horyna -12:28, 49. Šrail -18:34, 55. Pliska (všichni ČR) -22:27.

Pořadí Ski Classics: 1. Eliassen 895 b., 2. Gjerdalen 755, 3. Kjölstad 605, ...15. Řezáč 290, 25. Ročárek 183, 31. Novák (ČR) 136, 39. Bauer 85.

Ženy: 1. Bonerová (Švýc.) 3:29:36, 2. Slindová (Nor.) -4:06, 3. Smutná (Rak.) -6:30, ...11. Boudíková (ČR) -17:31.

Pořadí Ski Classics: 1. Norgrenová (Nor.) 940, 2. Smutná 850, 3. Bonerová 730, ...9. Boudíková 340, 15. Moravcová 159, 18. Bícová (obě ČR) 127.