Basketbalové MS: Španělé smetli Francii, Turecko slaví obrat

3. 9. 2014 20:36
Turecko na MS v basketbalu porazilo po skvělé stíhací jízdě Finsko v prodloužení, Srbsko přes velký obrat podlehlo Brazílii.
Turci se díky famóznímu obratu přiblížili postupu
Turci se díky famóznímu obratu přiblížili postupu | Foto: ČTK

Praha - Teprve druhou výhru ve čtvrtém utkání si v základní skupině mistrovství světa připsali basketbalisté Turecka a významně posílili své šance na postup do další fáze.

Suverénně naopak zatím procházejí turnajem Řekové, Slovinci a domácí Španělé, kteří zvítězili nad mistry Evropy z Francie 88:64. Nezaváhali ani favorizovaní Američané, Dominikánskou republiku deklasovali 106:71.

Vicemistři světa z minulého šampionátu předvedli proti Finsku famózní obrat. V závěru druhé čtvrtiny prohrávali místy i o 17 bodů, severský celek je držel v šachu především famóznimi trojkami, kterých nastřílel celkem patnáct.

Jenže na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny Turci začali dotahovat, až nakonec čtyři sekundy před koncem vyrovnal Akyol na 68:68. V prodloužení pak měli mírně navrch a nakonec zvítězili o čtyři body 77:73.

Třetí vítězství si na turnaji připsali Brazilci, kteří přehráli čtvrtý tým minulého šampionátu ze Srbska 81:73.I když nutno říct, že stejně jako Finové dokázali postupně ztratit sedmnáctibodový náskok a spasil je až závěrečný budíček.

Stejnou bilanci má po čtyřech duelech i Argentina. Jihoameričané se nenechali zaskočit Senegalem, který navzdory roli outsiderů dokázal ve skupině B porazit například medailové adepty z Chorvatska, a Afričany rozdrtili 81:46.