Basketbalisté vstoupili do boje o Euro výhrou v Bělorusku

15. 8. 2012 22:30
Česká basketbalová reprezentace zvládla úvodní zápas kvalifikace o mistrovství Evropy 2013, když v Minsku porazila domácí výběr 73:65.
Česká basketbalová reprezentace vstoupila do kvalifikace o Euro výhrou v Bělorusku | Foto: ČTK

Minsk - Česká basketbalová reprezentace zvládla úvodní zápas kvalifikace o mistrovství Evropy 2013, když v Minsku porazila domácí výběr 73:65.

Svěřenci trenéra Pavla Budínského, jemuž z nejsilnější sestavy chyběl jen omluvený křídelník Washingtonu Jan Veselý, rozhodli o své výhře výbornou obranou.

Dařilo se jim především v závěrečné čtvrtině, když Bělorusům dovolili v posledních šesti minutách pouhých pět bodů.

Nejlepším střelcem byl se 16 body David Jelínek, s 13 body mu sekundoval Petr Benda, dvanáct bodů přidali Jiří Welsch a Tomáš Satoranský, ten navíc přidal devět asistencí.

Druhé utkání odehrají Češi v sobotu v Chomutově proti Itálii.

Skupina F:

Bělorusko - Česko 65:73 (18:19, 30:39, 53:53)

Nejvíce bodů: Kudravcev 16, Parachovskij 14, Uljanko 11, Koršuk 10 - Jelínek 16, Benda 13, Welsch a Satoranský po 12, Bartoň 6. Fauly: 23:22. Trestné hody: 25/22 - 22/13. Trojky: 3:4.

Itálie - Portugalsko 97:45 (24:7, 50:20, 75:29)

Nejvíce bodů: Aradori 21, Gigli 14, Mancinelli a Poeta po 11, Gallinari 10 - Gomez 11, Jaime Silva 8, José Silva a Minhava po 6. Diváci: 1600.

1. Itálie 1 1 0 97:45 2
2. Česko 1 1 0 73:65 2
3. Bělorusko 1 0 1 65:73 1
4. Portugalsko 1 0 1 45:97 1
5. Turecko 0 0 0 0:0 0