Barcelona je ve finále poháru, Brémy nečekaně padly

Aktualizováno 4. 3. 2015 22:52
Fotbalisté Barcelony postoupili do finále Španělského poháru. Svěřenci Luise Enriqueho v odvetném semifinále zvítězili na hřišti Villarrealu 3:1 a zopakovali výsledek z úvodního domácího duelu.
Neymar a Luis Suárez z Barcelony slaví gól v síti Villarrealu.
Neymar a Luis Suárez z Barcelony slaví gól v síti Villarrealu. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony postoupili do finále Španělského poháru. Svěřenci Luise Enriqueho v odvetném semifinále zvítězili na hřišti Villarrealu 3:1 a zopakovali výsledek z úvodního domácího duelu. To favorizované Brémy s českým obráncem Theodorem Gebre Selassiem překvapivě vypadli v osmifinále Německého poháru po porážce 1:3 s třetiligovým Bielefeldem.

Barcelona si španělskou pohárovou o trofej zahrají 7. června proti lepšímu z dvojice Bilbao - Espaňol, které čeká druhý semifinálový zápas od 22 hodin.

Favorizovaní hosté čekali na úvodní branku jen do třetí minuty, kdy Neymar na zadní tyči zužitkoval centr Lionela Messiho. Před pauzou ale vyrovnal bývalý hráč Barcelony Jonathan dos Santos.

V 65. minutě Tomás Pina tvrdě zajel do Neymara a dostal ihned červenou kartu. Domácí záložník už v prvním poločase vyřadil ze hry barcelonského Sergia Busquetse, který musel být se zraněným kotníkem odnesen ze hřiště.

"Barca" využila početní výhodu už za osm minut. Javier Mascherano našel Luise Suáreze a uruguayský kanonýr sebevědomě překonal brankáře Asenja. Dvě minuty před koncem se ještě prosadil hlavou Neymar, jemuž připravil druhý zásah střídající Xavi. Barcelona venku vyhrála osmé soutěžní utkání po sobě.

Pohroma začal po půlhodině

Brémy, devátý celek bundesligy, s Gebre Selassiem na pravé straně obrany poprvé inkasoval po půlhodině hry, kdy se prosadil záložník Junglas. V 57. minutě zvýšil obránce Schuppan.

Za Brémy snížil kapitán Fritz, který však byl v závěru vyloučen po druhé žluté kartě. Ještě předtím přidal třetí branku Arminie a svou druhou v zápase Junglas.

Španělský fotbalový pohár - semifinále, odvety:

Villarreal - FC Barcelona 1:3 (39. J. dos Santos - 3. a 88. Neymar, 73. Suárez). První zápas 1:3, postoupila Barcelona.

22:00 Espaňol - Bilbao. První zápas 1:1.