Barážová vzpoura! I Piráti se potápí a musí čekat na ostatní

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 4. 2014 12:00
Mladá Boleslav a Olomouc drží dvě kola před koncem baráže překvapivý postup do baráže ve svých rukou. Piráti Chomutov už spoléhají jen na výsledky ostatních a shodu okolností.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA -Eduard Erben

Olomouc - "Byl to nádherný zápas, který dělá hokej hokejem," řekl na tiskové konferenci po utkání v Olomouci trenér Chomutova Jaroslav Beck. A bylo to asi tak vše, co se mu ten večer mohlo líbit.

V Olomouci včera nebyl spokojený ani jeden tým. Olomouc minutu a jedenáct vteřin před koncem přišla o vedení 2:1 a nakonec zápas tři vteřiny před koncem prodloužení ztratila úplně, takže se plánované oslavy návratu do extraligy na Moravě odkládají. A Chomutov? Ten sice vyhrál, ale zisk pouhých dvou bodů pro něj nic neřeší.

Vlastně je ještě v horší pozici než v jaké do Olomouce k možná klíčovému utkání celé baráže přijel.

Nemají nic v rukou, ale cesty do extraligy jsou ještě dvě

Dvě kola před koncem ztrácí na Olomouc, která drží druhé postupové místo čtyři body a pokud ještě chtějí Piráti zachránit nejvyšší soutěž, musí v posledních dvou utkáních porazit Kladnou i Mladou Boleslav a ještě k tomu doufat, že jim pomohou výsledky ostatních zápasů.

Jaké jsou varianty extraligové záchrany Pirátů?

Jsou dvě. Ta nejsnadnější cesta vede přes Olomouc, ale čistě teoreticky by ještě Chomutov mohl téměř jistý postup sebrat i Mladé Boleslavi. Na tu ztrácí šest bodů.

Konec obou teorií ale může nastat už v pátek. Mladá Boleslav zajíždí na Hanou a pokud si s Olomoucí rozdělí body a Mora vyhraje v prodloužení či nájezdech, budou postup do extraligy ten večer slavit oba. Bez ohledu na to, jak bude hrát Chomutov s Kladnem, mohou prvoligoví outsideři dotáhnout svou barážovou vzpouru až do konce.

Pokud ale v základní hrací době uspěje Olomouc, situace se pro Piráty ještě obrátí. Boleslavi by se přiblížil na tři body a s vidinou lepších vzájemných zápasů by s ní v neděli hrál o všechno.

Výhra? Ne. Chomutov v Olomouci ztratil další bod

"Přijeli jsme do Olomouce vyhrát a to se povedlo, cíl jsme ale nesplnili. Chtěli jsme tři body," řekl smutný kapitán Chomutova Ľubomír Bartečko poté, co Piráti včera zvítězili v Olomouci 3:2 v prodloužení.

Jeho favorizovaný tým nesplnil cíl, ale s vým způsobem jsou pro něj dva body z Olomouce zlaté. Ještě minutu a půl před koncem v Olomouci prohrával a extraliga mu utekla mezi prsty. Zvrat v úplném závěru ale udržel alespoň teoretické naděje.

"Ztratili jsme ale další bod a Olomouc je jednou nohou stejně jako Boleslav v extralize," věděl kouč Beck. "Nezbývá nám nic jiného než hrát až do konce a čekat, co se stane."

Chomutov musí vyhrát a čekat, co je ve hvězdách

"Důležité je se připravit na další zápas. Asi nesmíme počítat, hlavně musíme zvládnout naše zápasy a co bude potom, je ve hvězdách," řekl Bartečko.

"Náš tým ví, o co hraje a nevím, co by mělo hráče vyburcovat ještě víc," dodal na tiskové konferenci po utkání kouč Beck.