Baník zaklel Prahu. Když přijede, zhasínají světla stadionů

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 7. 2014 8:00
Stalo se to i loni. Stejně jako před rokem v prvním kole na Slavii i letos Baník na Dukle neviděl na balón. V polovině večerního zápasu totiž na dlouhou dobu zhasla světla.
Na Julisce byla tma. V 54. minutě zápasu Dukla - Baník zhasla světla stadionu a téměř hodinu se nehrálo. | Foto: ČTK

Praha - Prokletí, nebo jen divná náhoda? "Hlavně doufám že ne znamení, že budeme hrát zase o záchranu," prohlásil útočník Václav Svěrkoš.

Baníku se tohle stalo i loni. Stejně jako před rokem v Edenu i teď na Dukle bafly v prvním kole Synot ligy světla a nedalo se dál hrát. Tma zahalila Julisku v 54. minutě a hráči na balón v noci neviděli téměř tři čtvrtě hodiny.

"Asi máme moc energie, jinak si neumím vysvětlit, proč se nám to stalo znovu," divil se potom obránce Ostravy Michal Frydrych.

Svěrkoš měl strach, aby se nehrálo znovu

Kdyby se pauza ještě o patnáct minut protáhla, rozhodčí by podle pravidel musel zápas ukončit a celý by se opakoval v jiném termínu.

"Technika zklamala, co se dá dělat. Bylo to nepříjemné. Měli jsme strach, abychom nemuseli hrát znovu," přiznal Svěrkoš.

Zápas provázely problémy s dodávkou proudu od začátku. Před utkáním vypadával rozhlas, během něj nešla světelná tabule a že je problém i se světly, bylo zřejmé i v průběhu prvního poločasu, kdy se je pořadatelům dlouho nedařilo nahodit. Vždyť bylo už půldeváté večer, běžela patnáctá minuta zápasu a hráči hráli v šeru. A po hodině hry i v naprosté tmě.

Baník je spokojený. Bod z Dukly bere

Podle organizátorů zápasu za to mohly technické potíže. Dlouhou přestávku pak zavinila nutnost chvíli počkat, než reflektory vychladnou, aby se mohly znovu rozstvítit.

"To trvá bežně dvacet minut, v tomhle letním počasí ještě déle," vysvětloval s omluvou novinářům problém generální ředitel Dukly Michal Šrámek.

Nakonec se zápas s hodinovým zpožděním krátce před jedenáctou hodinou v noci dohrál. Dukla s Baníkem si v ne zrovna pohledném utkání rozdělily body. Nechyběly tvrdé zákroky i žluté karty, zato šance a góly ano. Hrálo se 0:0.

"My jsme spokojeni. Je to náš první bod z Dukly za tři roky, co tady hrajeme," říkal Frydrych. "Já jsem spokojený částečně. V první půli jsme hráli tak, jak jsme chtěli, jenže tomu chyběl gól, i když to na vyložené šance bylo asi 3:1. Ve druhé půli už jsme tak dobře nehráli," prohlásil trenér domácích Luboš Kozel.