FOTO Baník zdolal brněnskou Zbrojovku i bez "kotle"
Příznivci Baníku nesouhlasí se složitým systémem kupování lístků, který klub od této sezony nastavil.
A protože duel bojkotovali i příznivci Zbrojovky, hrálo se na Bazalech před čtyřmi tisíci diváků.
V rozpačité kulise trpěl i fotbal.
Domácí, namlsáni triumfem na Letné, byli v úvodu aktivnější, ale zhuštěná obranná linie soupeře s přehledem jejich ofenzivní snahu zachytila.
22. 8. 2014 19:40
5. kolo Synot ligy: Baník porazil Brno vlastním gólem smolaře Jugase, Teplice v závěru přišly o vítězství nad Libercem.

Ostrava - Baník Ostrava navázal na vítězství v Praze a porazil doma i Brno. Ostravský tým se tak na začátku 5. kola Synot ligy vyšvihl do horní poloviny tabulky, aktuálně je na čtvté příčce.

Tam se mohly posunout ve večerním utkání proti Liberci Teplice, jenže je od druhé výhry v řadě dělily tři minuty řádné hrací doby.

V samotném závěru infarktového zápasu totiž bod ze Stínadel zachránil Slovanu střídající Luckassen, když vystřelil remízu 2:2. Všechny čtyři branky padly v dramatickém druhém poločase.

Liberec: Prohrát by bylo nespravedlivé

"Kdybychom tenhle zápas prohráli, bylo by to nespravedlivé," řekl po utkání v rozhovoru pro televizi Slovak Sport trenér Liberce Samuel Slovák.

Liberec začal zápas v Teplicích výborně a byl celý první poločas jasně lepší tým. Teplice měly problémy hlavně v defenzivní hře a nad vodou je držel jen výborný gólman Grigar, který musel několikrát řešit i situace jeden na jednoho.

Hosté se vedoucí trefy dočkali proto až po změně stran. Přízemní centr zleva se po brankové čáře dostal až k zadní tyči, odkud ho do brány doklepl Vojtěch Hadaščok.

Aktivitu ovšem Liberec udržet nedokázal a dokonce se zdálo, že nadějně rozehraný zápas ztratí. Po hodině hry totiž vyrovnával Egon Vůch po krásné akci, při niž se zranili hned dva hostující hráči.

Slovák musel nuceně střídat Sackeye i Obročník a to hru Liberce poznamenalo. Obrat skóre zařídili po drtivém tlaku z penalty v 79. minutě Krob, jenže ani on trefou neřekl poslední slovo.

Tři minuty před koncem se po rohovém kopu vyšplhal do vzduchu střídající Luckassen a hlavou zařídil zaslouženou remízu 2:2.

Smolař Jugas: Vlastní gól a červená karta

Smolařem zápasu v Ostravě se stal obránce Brna Jakub Jugas, který v podstatě rozhodl o vítězství Ostravy. Ve dvacáté minutě totiž srazil za záda vlastního gólmana centr Kukece a postaral se o jediný gól zápasu, který nedohrál. Za faul unikajícího soupeře byl v 60. minutě vyloučen.

Navzdory nečekanému vítězství na Spartě přišly baníkovce povzbudit slabé čtyři tisíce diváků a v rozpačité kulise, pod níž se podepsal bojkot obou fanouškovských táborů, trpěl i fotbal.

První slabší chvilku si  vybrala obrana Brna ve 20. minutě a hned to mělo fatální následky: Zavadil se nechal před vápnem lehce odstavit od balonu Kukecem a jeho centr si na malém vápně skluzem usměrnil do vlastní sítě Jugas.

Hostující bek Jugas dnes sehrál smolný zápas a jeho part přesně po hodině skončil červenou kartou za faul na pronikajícího Greguše. Signál z gólové parkety na pokutovém území ale domácí tak zpackali, že Brno vyrazilo do přečíslení a Baník měl obrovskou kliku, že hostující hráč mířil do tyče z ofsajdového postavení.

Paradoxně až v oslabení začali být hosté daleko aktivnější, jenže sérii několika velkých šancí hosté využít nedokázali.

5. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)

Branka: 20. Jugas vlastní. Rozhodčí: Jílek - Paták, Kříž. ŽK: Byrtus, Mensah - Zavadil. ČK: 60. Jugas. Diváci: 4091.

Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer - Mensah, Greguš - Kukec (87. Petrus), Lindpere (70. Šichor), Štěpán - De Azevedo (77. Byrtus). Trenér: Bernady.

Brno: Hladký - Hyčka (46. Malík), Košťál, Jugas - Buchta, Kaščák, Zavadil, Fischer (79. Mezlík) - Vávra, Markovič (46. Pašek), Sýkora. Trenér: Kotal.

FK Teplice - Slovan Liberec 2:2 (0:0)

Branky: 63. Vůch, 79. Krob z pen. - 52. Hadaščok, 88. Luckassen. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Urban. ŽK: Pimpara, Hadaščok, Fleišman, Frýdek, Šural, Luckassen (všichni Liberec). Diváci: 5720.

Teplice: Grigar - Matula (73. Vondrášek), Lüftner, Jablonský, Krob - Takács (46. Táborský), Ljevakovič - Vůch, Litsingi, Nivaldo - Mahmutovič (55. Kapolongo). Trenér: Ščasný.

Liberec: Kolář - Coufal, Pokorný, Pimpara, Fleišman - Hadaščok (81. Luckassen), Obročnik (65. Dydowicz), Ďubek, Sackey (65. Pavelka), Frýdek - Šural. Trenér: Slovák.

1. Plzeň 4 3 1 0 13:3 10
2. Slavia 4 3 0 1 10:5 9
3. Sparta 4 3 0 1 6:2 9
4. Ostrava 5 2 2 1 4:4 8
5. Slovácko 4 2 1 1 8:4 7
6. Mladá Boleslav 4 2 1 1 5:2 7