Baník konečně vyhrál, proti Sigmě mu stačil jediný gól Machovce

2. 10. 2015 22:23
Fotbalisté Ostravy protrhli desetizápasové čekání na vítězství a v úvodním utkání 9. kola nejvyšší soutěže dnes ve Vítkovicích porazili Olomouc 1:0. Baník porazil Sigmu takřka po šesti letech.
Baník slaví výhru
Baník slaví výhru | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Fotbalisté Ostravy protrhli desetizápasové čekání na vítězství a v úvodním utkání 9. kola nejvyšší soutěže dnes ve Vítkovicích porazili Olomouc 1:0. O výhru posledního týmu tabulky se postaral hlavičkou ve 41. minutě Jaroslav Machovec, Baník se díky prvnímu triumfu v sezoně bodově dotáhl na předposlední Bohemians 1905. Ostrava doma porazila Sigmu takřka po šesti letech.

Zápas, k němuž domácí vzhlíželi několik dnů, mohl pro Ostravany začít sprchou. Před Faltou v 16. minutě po Hálově průniku zprava zívala skoro prázdná branka, ale olomoucký záložník se po jemné teči gólmana Pavlenky ukopl a z malého vápna trestuhodně minul bránu.

Ostrava se až poté sebrala a začala si proti nováčkovi počínat víc sebevědomě. Machovcovu hlavičku v 31. minutě Buchta kryl, ale byl to první signál, že ostravské standardní situace budou pro Sigmu nebezpečím. Pak se po nenápadné situaci zčistajasna dostal za domácí obranu Navrátil, ale ve velké šanci ho zradila technika a slabou střelou Pavlenku sotva mohl překonat.

Závěr poločasu ale patřil Baníku. Stoprocentní příležitost zneškodnil Buchta Kukecovi, který ale ve 41. minutě načechral z přímého volného kopu ideální centr na Machovcovu hlavu a domácí vedli. Nabuzený střelec gólový kousek málem zopakoval ještě do pauzy, ale jeho trestný kop z dvaceti metrů skončil na břevně olomoucké branky.

Sigma se ve snaze o vyrovnání nutila do ofenzivy, jenže ve finální fázi byla bezradná i nepřesná. Jedinou akci dohrála do koncovky, ale Plšek ve 48. minutě navzdory slibnému postavení hlavičkoval slabě a rovnou do Pavlenkovy náruče. Tak mohl dát Hanákům ránu z milosti Červenka, ale své sólo na Buchtu pohřbil nepřesnou střelou.

Ostrava se v závěrečné dvacetiminutovce stále více stahovala k vlastní bráně a přepustila střed hřiště soupeři. Tři body jí mohl sebrat Plšek, ale do jeho gólové hlavičky z 87. minuty se vrhl Pavlenka, a prodloužil tak sérii Sigmy bez vítězství venku na 15 utkání.