Bábek byl na MS devátý v závodě na kilometr s pevným startem

1. 3. 2014 10:52
Český reprezentant Tomáš Bábek vybojoval na mistrovství světa v dráhové cyklistice deváté místo v závodě na 1 kilometr s pevným startem.
Francouz Francois Pervis slaví zlato v závodě na 1 kilometr s pevným startem na MS v Cali | Foto: Reuters

Cali  - Český reprezentant Tomáš Bábek vybojoval na mistrovství světa v dráhové cyklistice deváté místo v závodě na 1 kilometr s pevným startem. Šestadvacetiletý bronzový medailista z ME 2008 zaostal v kolumbijském Cali o sekundu za svým osobním rekordem, který zajel letos v lednu při Světovém poháru v mexické Guadalajaře.

Milan Kadlec nedokázal v bodovacím závodu obhájit loňské čtvrté místo ze světového šampionátu v Minsku a tentokrát skončil jedenáctý.

Už druhé zlato si na velodromu Alcides Nieto Patiňo připsal Francois Pervis. Po čtvrtečním triumfu v keirinu dnes opanoval i pevný kilometr a v novém rekordu šampionátu 59,385 obhájil loňský titul. Za vlastním světovým maximem zaostal o více než tři vteřiny.

Dva nejcennější kovy má v Cali ve sbírce i britská olympionička Joanna Rowsellová. K triumfu v týmové stíhačce dnes přidala zlato i v individuálním závodu. Ve finále porazila obhájkyni titulu a pětinásobnou mistryni světa Sarah Hammerovou u USA o 1,2 sekundy.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Cali (Kolumbie):

Muži:

1 km s pevným startem: 1. Pervis (Fr.) 59,385, 2. Eilers (Něm.) 59,984, 3. Van Velthooven (N. Zél.) 1:00,518, ...9. Bábek (ČR) 1:01,924.

Bodovací závod: 1. Ávila (Kol.) 70 b., 2. Scully (N. Zél.) 66, 3. Teruel (Fr.) 58, ...11. Kadlec (ČR) 11.

Ženy:

Stíhací závod - finále: Rowsellová (Brit.) 3:30,318 - Hammerová (USA) 3:31,535, o 3. místo: Cureová (Austr.) 3:36,174 - Solovejová (Ukr.) 3:37,003.