Atmosféra jako na mistrovství světa. Neskutečné! chválili hráči Ostravu

Kouzlo proti Rusům přestalo fungovat, fanoušci ale hokejisty podrželi
... a připsali si ve vzájemných duelech se sbornou první prohru po pěti úspěších za sebou.
I přes skvělou diváckou podporu tak nepřekonali rekordní sérii, na kterou dosáhli i v roce 2003.
Svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka staršího sice díky brankám Tomáše Kundrátka a Jana Buchteleho smazali dvoubrankovou ztrátu, ale v 51. minutě vstřelil vítězný gól Ivan Tělegin a výsledek dovršil Nikita Gusev.
V 15. minutě se radovali z vedení Rusové. Po Bereglazovově ráně doklepl puk na brankové čáře Ljubimov.
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
13. 2. 2016 19:00
Čeští hokejisté si pochvalovali atmosféru, která panovala v Ostravě při druhém zápase Euro Hockey Tour s Ruskem. Dobrou náladu fanouškům nepokazil ani nepříznivý stav.

Ostrava - Běžela teprve pátá minuta utkání. Stav byl nerozhodný a zápas teprve začínal. Ostravská aréna však na nic nečekala, 9241 fanoušků povstalo a rozskákalo halu klasickým pokřikem: "Kdo neskáče není Čech!" Stadion se při zápase českých hokejistů s Ruskem v rámci Euro Hockey Tour otřásal v základech, div novinářům nepadaly ze stolů notebooky.

"Bylo to něco neuvěřitelného. Moc jsem se sem těšil. Pro hráče je to parádní hrát před takovou kulisou," chválil obecenstvo člen prvního obranného páru Michal Kempný.

Dobrou náladu fanouškům nepokazil ani nepříznivý stav. Češi prohrávali se sbornou 0:2. Hlasivky zaplněných tribun to však neutišilo, ba právě naopak podpora ještě zesílila.

"Zase bylo poznat, stejně jako v Třinci, že byla plná hala. Tady je však ještě větší a byl tady snad dvojnásobek lidí. Diváci byli zase skvělí, byl to pořádný hukot," řekl nejlepší hráč českého týmu, brankář Dominik Furch.

Ostravská aréna nezapomněla ani na zdejšího rodáka, kouče národního mužstva Vladimíra Vůjtka. Jeho jméno během zápasu několikrát hlasitě vyvolávala. "Draly se mi slzy do očí. Když deset tisíc lidí křičí vaše jméno, je to nádherný pocit," přiznal Vůjtek.

Svou velikost pak zdejší fanoušci ukázali na konci zápasu. Ač národní tým s Ruskem prohrál 2:4, celá hala skandovala: "Hoši děkujem!", a ve stoje tleskala výkonu českého národního týmu.