AS Řím si poradil s Empoli a poskočil na druhé místo

17. 10. 2015 20:23
Fotbalisté AS Řím porazili v 8. kole italské ligy Empoli 3:1 a posunuli se na druhé místo o bod za vedoucí Fiorentinu.
De Rossi slaví gól AS Řím
De Rossi slaví gól AS Řím | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím porazili v 8. kole italské ligy Empoli 3:1 a posunuli se na druhé místo o bod za vedoucí Fiorentinu, která má ale zápas k dobru. Na výhře se jedním gólem podílel i záložník Daniele De Rossi, který tak oslavil 500. start v dresu římského celku.

Empoli dokázalo domácím vzdorovat necelou hodinu, pak ale během tří minut po dvou standardních situacích inkasovalo. Nejprve se z přímého kopu prosadil Pjanič a o chvíli později našel po rohu hlavičkujícího De Rossiho. Třetí gól přidal v 69. minutě Salah a za hosty pouze snížil Büchel.

AS se tak v neúplné tabulce posunul na druhé místo za Fiorentinu, na kterou ztrácí jeden bod. Stejný odstup od římského celku má třetí Inter Milán a přeskočit ho může také Lazio, jež je o další bod zpět. Empoli patří 16. příčka s tříbodovým odstupem od sestupového pásma.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

AS Řím - Empoli 3:1 (56. Pjanič, 59. De Rossi, 69. Salah - 75. Büchel), FC Turín - AC Milán 1:1 (73. Baselli - 63. Bacca).