AS bez kanonýra Destra porazil Bergamo 3:1 a stíhá Juventus

12. 4. 2014 23:20
Fotbalisté AS Řím v italské lize porazili doma Atalantu Bergamo 3:1 a na vedoucí Juventus Turín mají v neúplné tabulce ztrátu pěti bodů.
AS Řím (Taddei a Dodo)
AS Řím (Taddei a Dodo) | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím v italské lize porazili doma Atalantu Bergamo 3:1 a na vedoucí Juventus Turín mají v neúplné tabulce ztrátu pěti bodů. Druhý tým tabulky nastoupil bez svého nejlepšího střelce Mattia Destra, který si odpykává třízápasový disciplinární trest za úder do obličeje obránce Davideho Astoriho v minulém kole v Cagliari. AS se musel obejít také bez zraněného obránce Mehdiho Benatii.

Chybějícího Destra zastoupil v prvním poločase nejprve Brazilec Rodrigo Taddei, minutu před přestávkou pak srbský útočník Adem Ljajič využil přiťuknutí Daniele De Rossiho a bylo to 2:0. Krátce po hodině hry přidal třetí branku Římanů Gervinho, který vyzrál na ofsajdovou past soupeře a obstřelil gólmana Andreu Consigliho.

Kosmetickou úpravu výsledku obstaral dvanáct minut před koncem přesně umístěnou hlavičkou záložník Giulio Migliaccio, který se po pětizápasové absenci uvedl svou premiérovou brankou v sezoně.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

Sassuolo - Cagliari 1:1 (36. Zaza - 47. Ibraimi z pen.), AS Řím - Bergamo 3:1 (13. Taddei, 44. Ljajič, 63. Gervinho - 78. Migliaccio).

1. Juventus Turín 32 27 3 2 69:22 84
2. AS Řím 33 24 7 2 68:19 79
3. Neapol 32 19 7 6 59:33 64
4. Fiorentina 32 16 7 9 51:34 55
5. Inter Milán 32 12 14 6 51:35 50
6. Parma 32 13 11 8 52:41 50
7. Lazio Řím 32 13 9 10 42:40 48
8. Hellas Verona 32 14 4 14 47:52 46