Argentina po matném výkonu porazila Bosnu. Messi rozhodl

16. 6. 2014 1:53
Favorizovaná Argentina v úvodním utkání skupiny F porazila těsně 2:1 nováčka mistrovství Bosnu a Hercegovinu.
Radost Lionela Messiho po brance do sítě Bosny.
Radost Lionela Messiho po brance do sítě Bosny. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Napěchovaná Maracaná viděla jeden z nejméně kvalitních zápasů dosavadního průběhu světového šampionátu. Favorizovaná Argentina v úvodním utkání skupiny F porazila těsně 2:1 nováčka mistrovství Bosnu a Hercegovinu.

O osudu utkání rozhodl vlastní gól Kolasinače ze třetí minuty. Argentinci v čele s kapitánem a největší hvězdou Lionelem Messim v dalším průběhu nepředvedli svůj nejlepší výkon.

Samotný Messi se trápil, kazil, ovšem obrovský balvan ze svých beder sejmul po hodině hry, kdy se po krásné akci dostal ke své typické střele levou nohou a odrazem od tyče pojistil argentinské vítězství. V závěru už stihl jen snížit střídající Ibiševič.

Na gól Lionela Messiho se můžete podívat ZDE.

Trenér Alejandro Sabella postavil pět obránců a do útoku vedle sebe Messiho s Agüerem. A branky se dočkal hned v úvodu. Přímý kop z levé strany zahrál Messi na malé vápno, kde se míč po teči nešťastně odrazil od bosenského beka do branky. Jednalo se o nejrychlejší vlastní gól v historii MS.

Argentinci jakoby se uspokojili a dopředu se příliš nehrnuli. Messi bral často zodpovědnost na sebe, utápěl se však v kličkách, hodně kazil a padal.

Outsideři se snažili být přímočařejší. Po Misimovičově skvělé kolmici nedokázal míč před Romerem zpracovat Hajrovič. Obrovskou šanci na vyrovnání spálila Bosna čtyři minuty před přestávkou, hlavičku Luliče k tyči vyrážel reflexivně argentinský gólman.

Sabella poslal po přestávce na hřiště Higuaína a Gaga, načež se hra jihoamerického celku přece jeno něco zlepšila. V 65. minutě si Messi narazil míč s Higuaínem, obešel dva hráče a levačkou pálil velice přesně. Po své celkově druhé brance na třetím světovém šampionátu se netypicky divoce radoval. Naposledy se na MS trefil před osmy lety, od té doby na MS neskóroval 623 minut.

Bosenský trenér v závěru riskoval a poslal na hřiště k Edinu Džekovi dva další útočníky. Jeden z nich, Vedad Ibiševič se v 85. minutě prosadil střelou mezi Romerovy nohy. Vyrovnat už ale evropský tým nedokázal.

Mistrovství světa ve fotbale - základní skupina F:

Argentina - Bosna a Hercegovina 2:1 (1:0)

Branky: 3. vlastní Kolašinac, 65. Messi - 85. Ibiševič. Rozhodčí: Aguilar - Torres, Zumba (všichni Salvador). ŽK: Rojo - Spahič. Diváci: 74.738.

Argentina: Romero - Campagnaro (46. Gago), F. Fernández, Garay - Zabaleta, M. Rodríguez (46. Higuaín), Mascherano, Di María, Rojo - Agüero (87. Biglia), Messi. Trenér: Sabella.

Bosna: Begovič - Mujdža (69. Ibiševič), Bičakčič, Spahič, Kolašinac - Bešič - Hajrovič (71. Višča), Pjanič, Misimovič (74. Medunjanin), Lulič - Džeko. Trenér: Sušič.