Kornfeil skončil v argentinské kvalifikaci 15, Hanika se válel po zemi

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 2. 4. 2016 21:28
Jakub Kornfeil odstartuje do zítřejšího závodu Moto3 v rámci Velké ceny Argentiny jako patnáctý nejlepší jezdec z páté řady, Karel Hanika byl na 29. pozici.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Termas de Río Hondo  - Jakub Kornfeil na Hondě odstartuje do zítřejšího závodu Moto3 v rámci Velké ceny Argentiny z páté řady. Rozhodla o tom dnešní kvalifikace, v níž obsadil 15. místo. Karel Hanika skončil v téže třídě na 29. pozici. Ale odstartuje až z poslední řady.

Hanika něměl svůj den. Nejdřív přišel trest za brzdění soupeře v rychlém kole, za což přišel o tři místa na startovním roštu a navíc v samotném závěru zamotal do hromadného pádu několika jezdců, naštěstí z něj vyvázl bez zranění.

Hromadný pád skupiny s Hanikou:

Nejrychlejší čas zajel Jihoafričan Brad Binder na KTM, Kornfeil na něj ztratil necelou vteřinu, Hanika v sedle Mahindry 2,6 vteřiny.

Pole position v elitní třídě MotoGP si vyjel domácí Marc Marquez s Hondou před továrními jezdci Yamahy Valentinem Rossim a Jorgem Lorenzem. "Populrání" Vale ztratil na nejrychlejšího muže 375 tisícin vteřiny, jeho týmový kolega a obhájce titulu pak dalších 158 tisícin.

Rossi potěšil své fanoušky jízdou po zadním kole:

Ve třídě Moto2 byl nejrychlejší Brit Sam Lowes před domácím Johannem Zarem a Jonasem Folgerem z Německa.

Kvalifikace na Velkou cenu Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Termas de Río Hondo:

Moto3: 1. Binder (JAR/KTM) 1:49,767, 2. Fenati (It./KTM) -0,324, 3. Navarro (Šp./Honda) -0,367, ...15. Kornfeil (ČR/Honda) -0,986, 29. Hanika (ČR/Mahindra) -2,625

Pozn.: Hanika bude penalizován za pomalou jízdu ztrátou třech míst na startovním roštu.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:39,411, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,375, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,533.