Páteční tréninky na Velkou cenu Argentiny silničních motocyklů.
Karel Hanika na motocyklu KTM.
Karel Hanika na motocyklu KTM. | Foto: KTM Images

Termas de Río Hondo - Karel Hanika zajel třetí nejrychlejší čas v dnešních trénincích třídy Moto3 na motocyklovou Velkou cenu Argentiny.

Český jezdec v sedle KTM na okruhu v  Termas de Río Hondo i přes pád v samotném závěru rychlejšího druhého tréninku zaostal o čtyři desetiny vteřiny za suverénním Britem Danny Kentem na Hondě. Japonský motocykl řídil také dnes druhý Livio Loi z Itálie, takže Hanika byl nejlepší závodníkem s KTM.

Hanika, který v úterý oslavil osmnácté narozeniny,  přitom zajel stejný čas jako Loi. O jeho pozici rozhodl pomalejší druhý nejlepší výkon dne.

Jakub Kornfeil, druhý český zástupce v nejslabší třídě světového šampionátu, byl dnes jedenáctý se ztrátou 1,1 vteřiny na vítězného Kenta.

Mezi jezdci elitní třídy MotoGP byl Karel Abraham dnes na 15. pozici. Na své produkční Hondě ztratil 1,8 vteřiny na vítězného Aleixe Espargara se Suzuki. Španěl tak pro japonskou značku získal nelepší dílčí výsledek od jejího oficiálního návratu do MS na začátku této sezony.

Ve třídě Moto2.byl nejrychlejší Francouz Johann Zarcona Kalexu, který druhého Brita Sama Lowese se strojem Speed Up pokořil o sedm setin vteřiny.,

Velká cena Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů - tréninky (kombinované časy po dvou jízdách):

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 1:51,694, 2. Loi (Belg./Honda), 3. Hanika oba -0,411, ...11. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,170.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 1:43,239, 2. Lowes (Brit./Speed Up) -0,067, 3. Kallio (Fin./Kalex) -0,187.

MotoGP: 1. A. Espargaró (Šp./Suzuki) 1:38,776, 2. Iannone (It./Ducati) -0,535, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,560, ...15. Abraham (ČR/Honda) -1,810.