Andy Murray. Berdych si o finále zahraje s prchlivým Skotem

27. 1. 2015 11:42
Andy Murray v úterním čtvrtfinále porazil domácího talenta Nicka Kyrgiose ve třech setech. Pozítří vyzve Tomáše Berdycha.
Tomáš Berdych a Andy Murray
Tomáš Berdych a Andy Murray | Foto: Reuters

Melbourne - Andy Murray. Tak se jmenuje poslední překážka, která stojí Tomášovi Berdychovi v cestě do druhého grandslamového finále v kariéře.

Sedmadvacetiletý skotský tenista totiž v úterním čtvrtfinále porazil nastupující domácí hvězdu Nicka Kyrgiose 6:3, 7:6 a 6:3.

Rozhodl tie-break

Klíčovým momentem večerního duelu byl tiebreak druhé sady, v němž Kyrgios za mohutné podpory publika sahal po setbolu, nicméně nakonec za stavu 6:5 Murray při servisu soupeře předvedl parádní bekhendový lob, kterým pro sebe sadu získal.

"Byl to těžký zápas i kvůli větru, který se tady točil, proto jsem rád, že jsem ho zvládl a ještě takhle rychle," uvedl po zápase Murray v rozhovoru na kurtu.

S Murraym, který je známý svými bouřlivými výjevy na kurtu, se Tomáš Berdych zatím utkal desetkrát a jako s jedním z mála hráčů z top 10  má se soupeřem aktivní bilanci. Nad aktuální světovou sedmičkou vyhrál šest zápasů a čtyři prohrál.

"Bude to těžký zápas. Výborně podává, na turnaji hraje skvěle, což dokazuje to, že ještě neztratil ani set. Snad se mi podaří přejít i přes něj," uvedl ke svému příštímu soupeři Murray.

Berdych může využít Vallverdua

Naposledy se oba borci utkali v roce 2013, kdy oběma vzájemným duelům na masters v Madridu a Cincinnatti dominoval Berdych, jenž v obou případech vyhrál bez ztráty setu.

Tehdy sice vedli oba čtvrteční soky Ivan Lendl a Tomáš Krupa, jež už nyní u svých bývalých svěřenců nepůsobí, výhodu má ale v tomto ohledu Berdych, neboť jeho nový kouč Daniel Vallverdu působil v Lendlově týmu, a Murrayho tak dobře zná.

Výhodou pro Murrayho by naopak mohlo být, že už má za sebou dva grandslamové tituly a hned tři finále v Melbourne.