Anaheim je opět v čele soutěže, Sekáč se nevešel do základu

19. 3. 2015 6:54
Hokejisté Anaheimu porazili ve středečním utkání NHL doma Los Angeles 3:2 v prodloužení a vrátili se do čela soutěže.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Anaheimu porazili ve středečním utkání NHL doma Los Angeles 3:2 v prodloužení a vrátili se do čela soutěže. Kalifornské derby rozhodl v čase 60:45 Ryan Kesler.

Do sestavy vítězů se nevešel český útočník Jiří Sekáč, jenž v posledních pěti utkáních nebodoval. Naopak obhájce Stanleyova poháru stále hazarduje se svou účastí v play off. V Západní konferenci mají Kings náskok jen jednoho bodu před devátým Calgary.

Anaheim opět potvrdil, že je v lize specialista na obraty. V této sezoně zaznamenal výhru ve dvanácti utkáních, v nichž po dvou třetinách prohrával. V této statistice není žádný tým lepší. Ducks ale byli blízko vítězství už v základní hrací době, když v rozmezí 41. až 48. minuty otočili stav z 0:1. Jenže hosté si zásluhou Justina Williamse vynutili prodloužení.

"Hrát proti nim vždy prověří vaši sílu. A je jedno, zda jde o přípravné utkání, nebo play off. Mají skvěle zorganizovanou hru, hrají s vysokým nasazením, takže se proti nim hraje těžko. Byl to pro nás dobrý test," řekl kouč Anaheimu Bruce Boudreau.

Sekáč zůstal od příchodu z Montrealu poprvé mezi náhradníky. Český útočník má v novém působišti na kontě jen dvě přihrávky v deseti zápasech. Stejný osud potkal o víkendu i Tomáše Fleischmanna, jenž se naopak ve středu vrátil do základu Ducks.

Duel mezi Rangers a Chicagem rozhodl jeden gól

Útočník Brad Richards rozhodl na ledě New Yorku Rangers brankářský duel a jediným gólem v utkání zařídil Chicagu výhru 1:0. Gólman Scott Darling si připsal 25 zásahů a vychytal poprvé v NHL čisté konto. Měl ale i štěstí, neboť před gólovou akcí z 48. minuty ho zachránilo břevno. Z následného protiútoku Richards, který předchozí tři sezony odehrál právě za Rangers, si šikovně vybruslil zpoza branky do gólové pozice a skóroval střelou nad lapačku Cama Talbota.

"Pro mě je skvělý pocit se jen postavit v zápase do brány a chytat. Ale dnes jsem obzvláště nadšený. Je úžasné připsat si čisté konto v Madison Square Garden, jedné z nejslavnějších arén na světě. Navíc proti legendárnímu klubu. Souboj dvou týmů z původní šestky, vysílaný televizí, výhra s nulou. Víc si opravdu nemůžu přát," řekl Darling.

Columbus porazil podruhé během pěti dnů Edmonton v penaltovém rozstřelu. Na ledě soupeře vyhrál 4:3, nájezdy rozhodl stejně jako minule Alexander Wennberg. Blue Jackets ale za dvoubodový zisk vděčí zejména brankáři Curtisi McElhinneymu, jenž zneškodnil 44 střel.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Chicago 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 48. Richards. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Richards (oba Chicago), 3. Talbot (NY Rangers).

Edmonton - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 32. Roy, 42. Nugent-Hopkins, 50. Jakupov - 6. Savard, 24. Johansen, 51. Letestu, rozhodující sam. nájezd Wennberg. Střely na branku: 47:20. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Jakupov (Edmonton), 2. McElhinney (Columbus), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).

Anaheim - Los Angeles 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 41. Maroon, 48. Silfverberg, 61. Kesler - 11. Carter, 56. Williams. Střely na branku: 26:31. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Silfverberg, 3. Gibson (všichni Anaheim).