reklama

Agent: Jiráček neopustí Německo, do Sevilly rozhodně nepůjde

Čeká reprezentanta Petra Jiráčka stěhování z Wolfsburgu? Čeká reprezentanta Petra Jiráčka stěhování z Wolfsburgu? Foto: Reuters

Wolfsburg - Český fotbalový reprezentant Petr Jiráček by mohl z Wolfsburgu odejít do Betisu Sevilla, míní německý deník Bild.

Domnívá se, že by Jiráček mohl být součástí odstupného za Beňata Etxebarriu.

"V žádném případě se nic takového dít nebude. Petr Jiráček do Sevilly neodchází. Rozhodně neopustí Německo," říká Jiráčkův agent Dalibor Lacina.

Ve své odpovědi však tak trochu připouští, že by Jiráček mohl opustit Wolfsburg a hrát za nějaký jiný německý klub.

Ve Wolfsburgu je obrovská konkurence

"V žádném případě se nedá říct, že by Petrova pozice ve Wolfsburgu byla nějak špatná. Je tam ale obrovská konkurence, klub má na soupisce 39 hráčů. V případě Wolfsburgu se nominace do šestnáctky hráčů cestující k zápasu rovná v podstatě základní sestavě," vysvětluje agent Lacina.

Ten v zimě zprostředkoval Jiráčkův přestup z Plzně do Wolfsburgu, kam si ho vyhlédl manažer Felix Magath. Ten neváhal vyplatit za Jiráčka velmi vysoké odstupné, spekulace tehdy sahaly od 120 do 150 milionů korun.

Reprezentace potřebuje, aby Jiráček hrál

Jarní působení v bundeslize Jiráčkovi zkomplikovalo zranění, na Euru 2012 pak ovšem zahrál velmi dobře. Je oporou Bílkova týmu.

"Každopádně vnímáme situaci, že i pro českou reprezentaci je důležité, aby Petr Jiráček pravidelně hrál. Teď, když jsou zranění Rosický, Kolář, Pilař a další. Tu situaci budeme řešit, Petr Jiráček však Německo v žádném případě neopustí," říká s jistotou v hlase Dalibor Lacina.

Luděk Mádl - 20. 8. 2012 21:00

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama