31. 8. 2014 23:00
Bývalý milánský útočník Filippo Inzaghi začal svou trenérskou kariéru úspěšně.
Inzaghi a Muntari se radují po jedné z branek AC Milán.
Inzaghi a Muntari se radují po jedné z branek AC Milán. | Foto: Reuters

Řím - Bývalý milánský útočník Filippo Inzaghi začal svou trenérskou kariéru úspěšně. V ligové premiéře na lavičce AC Milán dnes jeho tým porazil Lazio Řím 3:1.

Skvělý debut měl také španělský brankář Diego López, který přišel v létě z Realu Madrid. V nastaveném čase zneškodnil Candrevovi penaltu. Neapol vyhrála v Janově 2:1 gólem z páté minuty nastavení.

Španěl Fernando Torres z Chelsea zatím do milánské hry nezasáhl, ale domácí vedli už 3:0 po střelách Japonce Hondy, Ghaňana Muntariho a Francouze Méneze, který proměnil penaltu. Pak si ale další debutant Alex, posila z Paris St. Germain, srazil míč do vlastní sítě a hosté vycítili šanci. Mauri ale trefil jen břevno a při penaltě se vyznamenal López.

První soupeř Sparty v Evropské lize Neapol začal v Janově výborně a už ve 3. minutě mu Španěl Callejón po centru Argentince Higuaína zajistil vedení. Domácí Pinilla ale vyrovnal a nerozhodný stav vydržel téměř do konce. Až z posledního útoku vstřelil vítězný gól Nizozemec De Guzmán, který v závěru nahradil Slováka Hamšíka.

Sestava Neapole: Cabral - Maggio, Albiol, Koulibaly, Zuniga - Inler, Jorginho, Callejón (65. Mertens), Hamšík (74. De Guzmán) - Insigne (85. Michu), Higuaín. Trenér: Benítez.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

AC Milán - Lazio Řím 3:1 (7. Honda, 56. Muntari, 64. Ménez z pen. - 67. vlastní Alex), Bergamo - Hellas Verona 0:0, Cesena - Parma 1:0 (38. Rodriguez), FC Janov - Neapol 1:2 (40. Pinilla - 3. Callejón, 90+5. De Guzman), FC Turín - Inter Milán 0:0, Palermo - Sampdoria Janov 1:1 (7. Dybala - 90. Gasteldello)), Sassuolo - Cagliari 1:1 (42. Zaza - 44. Sau), Udine - Empoli 2:0 (57. a 62. Di Natale).

1. AC Milán 1 1 0 0 3:1 3
2. AS Řím 1 1 0 0 2:0 3
Udine 1 1 0 0 2:0 3
4. Cesena 1 1 0 0 1:0 3
Juventus Turín 1 1 0 0 1:0 3
6. Cagliari 1 0 1 0 1:1 1
FC Janov 1 0 1 0 1:1 1
Neapol 1 0 1 0 1:1 1