AC Milán porazil AS Řím, Juventus jen remizoval

9. 5. 2015 23:22
Van Ginkel z AC Milán slaví gól do sítě AS Řím. Gratulovat běží Honda.
Van Ginkel z AC Milán slaví gól do sítě AS Řím. Gratulovat běží Honda. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím ve šlágru 35. kola italské ligy prohráli na hřišti AC Milán 1:2 a v neděli je městský rival Lazio může sesadit z druhého místa v tabulce. Již jistý mistr Juventus doma jen remizoval s Cagliari 1:1.

Milánští měli na kontě tři porážky v řadě, proti Římanům se ale hráči dokázali vypnout k velmi dobrému výkonu. Proti šancím Hondy a Van Ginkela sice výborně zasáhl De Sanctis, ale na další možnost Van Ginkela ve 40. minutě už neměl.

Druhý gól domácího týmu přidal po přestávce Mattia Destro, který v AC hostuje právě z římského celku. AS se podařilo snížit čtvrt hodiny před koncem, kdy se z pokutového kopu prosadil kapitán Totti. Dokonce vyrovnat mohl Iturbe, proti jeho střele ale domácí podržel výborným zákrokem brankář López.

Římané po prohře vrátili trumfy v boji o druhé místo do rukou Lazia. To v neděli čeká druhý římsko-milánský souboj, postaví se proti Interu.

Již jistý mistr Serie A Juventus vedl nad Cagliari po brance Paula Pogby, jenže pět minut před koncem vyrovnal Rossettini. Cagliari stále bojuje o záchranu, i přes cenný bod z hřiště Juventusu na ni ale ztrácí pět bodů. Naopak "Stará dáma" už se zajímá spíše o středeční odvetu semifinále Ligy mistrů proti Realu, ve které bude bránit vedení 2:1 z prvního zápasu.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Juventus Turín - Cagliari 1:1 (44. Pogba - 85. Rossettini), AC Milán - AS Řím 2:1 (40. Van Ginkel, 59. Destro - 73. Totti z pen.).

1. Juventus Turín 35 24 8 3 65:20 80
2. AS Řím 35 17 13 5 49:27 64
3. Lazio Řím 34 19 6 9 64:32 63
4. Neapol 34 17 8 9 62:43 59
5. Fiorentina 34 14 10 10 49:42 52
6. Sampdoria Janov 34 12 15 7 41:37 51
7. FC Janov 34 13 11 10 49:40 50
8. Inter Milán 34 12 13 9 50:39 49