AC Milán poprvé vyhrál venku, trefil se také Balotelli

22. 9. 2015 23:35
Fotbalisté AC Milán slavili první vítězství na hřišti soupeřů v této sezoně italské nejvyšší soutěže. V 5. kole zvítězili 3:2 na stadionu Udine, na triumfu se jednou brankou z přímého kopu podílel také Mario Balotelli, který zaznamenal první gól po návratu z Liverpoolu.
Mario Balotelli se trefil v dresu AC Milán poprvé po návratu z Liverpoolu.
Mario Balotelli se trefil v dresu AC Milán poprvé po návratu z Liverpoolu. | Foto: Reuters

Řím - AC Milán v jediném úterním zápase 5. kola italské fotbalové ligy zvítězil na stadionu Udine 3:2 a poprvé v této sezoně vyhrál na hřišti soupeře.

Už v páté minutě otevřel z přímého kopu skóre Mario Balotelli, který zaznamenal první gól po návratu z Liverpoolu. Italský útočník se z přímého kopu nebo penalty trefil patnáctkrát z celkových 25 branek v dresu AC.

Jen o dalších pět minut později se po přesném pasu Montoliva prosadil Giacomo Bonaventura a vypadalo to na jasný zápas pro milánský tým. Tím spíš, že v závěru první půle ještě zvýšil Cristian Zapata.

Jenže domácí se nevzdali a ve druhém poločase utkání zdramatizovali. V 51. minutě se trefil Agyemang-Badu a za sedm minut už byl po brance střídajícího Duvána Zapaty rozdíl jen jednogólový.

Ze závěrečného tlaku už ale Udine nic nevytěžilo, naopak ještě přišlo o vyloučeného Fernandese a po čtvrté prohře za sebou zůstává na sestupové příčce.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Udine - AC Milán 2:3 (51. Agyemang-Badu, 58. D. Zapata - 5. Balotelli, 10. Bonaventura, 45.+1 C. Zapata).