Abraham zajel v USA letošní maximum, skončil desátý

29. 7. 2012 23:59
Český motocyklista Karel Abraham obsadil při návratu do šampionátu MotoGP ve Velké ceně USA desáté místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně.
Karel Abraham se vrátil na okruhy po delší pauze a hned zajel své letošní maximum | Foto: Reuters

Laguna Seca - Český motocyklista Karel Abraham obsadil při návratu do šampionátu MotoGP ve Velké ceně USA desáté místo. Dvaadvacetiletý jezdec, který kvůli zranění vynechal čtyři předchozí Grand Prix, si dojel pro nejlepší výsledek v sezoně.

Čtvrté vítězství si připsal úřadující mistr světa Australan Casey Stoner, který zopakoval loňský triumf z okruhu Laguna Seca. Druhé místo obsadil vedoucí jezdec průběžného pořadí Španěl Jorge Lorenzo, třetí dojel jeho krajan Dani Pedrosa.

Abraham, který na Stonera ztratil minutu a 22 vteřin, se vrátil do šampionátu MotoGP poté, co vynechal Velké ceny Británie, Nizozemska, Německa a Itálie. Na start českého závodníka nepustilo poranění ruky, jenž si způsobil začátkem června během testování v Aragónu.

Velká cena USA, závod MS silničních motocyklů kategorie MotoGP v Laguna Seca:

1. Stoner (Austr./Honda) 43:45,961, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -3,429, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -7,633, 4. Dovizioso (It./Yamaha) -18,602, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) -18,779, 6. Hayden (USA/Ducati) -26,902, ...10. Abraham (ČR/Ducati) -1:22,076.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 18 závodů): 1. Lorenzo 205 b., 2. Pedrosa 182, 3. Stoner 173, 4. Dovizioso 121, 5. Crutchlow 106, 6. Bradl (Něm./Honda) 84, ...18. Abraham 10.