Sudí neuznal Liberci regulérní gól, ten v Braze bez Šurala i Pavelky padl

26. 11. 2015 22:59
Liberec na hřišti vedoucího týmu skupiny vedl, ale nakonec prohrál 1:2. Alespoň o bod za remízu přišli Severočeši, kteří museli nastoupit bez reprezentantů Šurala a Pavelky, až v nastaveném čase.
Liberečtí fotbalisté se radují po vedoucím gólu Jefremova.
Liberečtí fotbalisté se radují po vedoucím gólu Jefremova. | Foto: ČTK

Braga - Zase ten nastavený čas. Fotbalisté Liberce přišli o další bod v základní skupině Evropské ligy v samotném závěru utkání. Na hřišti vedoucího týmu skupiny, portugalské Bragy, prohráli svěřenci Jindřicha Trpišovského 1:2. Utkání jsme sledovali v online reportáži.

Slovan, který musel nastoupit bez indisponovaných reprezentantů Šurala a Pavelka, vedl po brance Jefremova. Domácí do poločasu srovnali a pak rozhodli brankou ve třetí minutě nastavení. Ruský křídelník Liberce vstřelil branku i ve druhé půli, tu ale sudí chybně kvůli domnělému ofsajdu neuznali.

Severočeši tak musí v závěrečném zápase základní části na domácím stadionu porazit francouský Olympique Marseille.

Švejdík musel do zálohy

Liberec celý podzim bojuje s marodkou a těsně před dnešním zápasem mu ze sestavy vypadl i kapitán Pavelka, kterého na pozici defenzivního záložníka nahradil obvyklý stoper Švejdík.

Podívejte se na fotografie ze zápasů českých týmů v EL

Braga sice podle očekávání od úvodu více držela míč, ale první velkou šanci měl Liberec. Ve 13. minutě napřáhl zpoza vápna Kerbr a brankář Matheus jeho ránu pod břevno vytáhl na roh. V 17. minutě zahrozil také třetí tým portugalské ligy. K odraženému míči se dostal Hassan, ale gólman Koubek jeho křížnou střelu z úhlu vyrazil.

Liberec hrál mnohem aktivněji než na začátku října v Marseille, kde se celý zápas bránil a se štěstím zvítězil 1:0. V 29. minutě zacentroval Coufal, ale osamocený Bakoš přestřelil a stejný hráč za chvíli místo zakončení přihrával, což domácí obrana vystihla.

V 35. minutě už hosté slavili. Jefremov si zpracoval dlouhý pas od Pokorného, posadil si obránce a sám před Matheusem nezaváhal. Ruský záložník dal první gól za Liberec. Severočeši se tak prosadili i proti týmu, kterému jako dosud jedinému v sezoně nedali při zářijové domácí prohře 0:1 branku.

Braga trefila břevno i tyč

Braga po inkasovaném gólu přidala a ještě do poločasu srovnala. Koubek nejprve vyrazil Ferreirovu hlavičku a vzápětí mu po hlavičce Hassana pomohlo břevno. Ve 42. minutě už však inkasoval, když Alanovu střelu mířící do brány srazila za čáru dvojice Ferreira - Bakoš a gól byl připsán domácímu stoperovi, který ve středu oslavil 23. narozeniny.

Po přestávce pokračovala Braga v tlaku. Koubek vyrazil Silvovu střelu a v 52. minutě mu pomohla po Hassanově pokusu branková konstrukce. Z protiakce skóroval Jefremov, ale sudí jeho hlavičku kvůli údajnému předchozímu ofsajdu neuznali.

Domácí se snažili strhnout výhru na svou stranu. Hassan ale pálil mimo, a když už Koubka v 77. minutě překonal Alan, zastoupil ho na čáře Pokorný. V 82. minutě šel ze strany na bránu Silva, ale Koubek vyběhl a zasáhl. Když už se zdálo, že Liberec udrží venkovní neporazitelnost v této sezoně pohárů a napraví debakl 0:4 z Bragy z roku 2006, uvolnil se v druhé minutě nastavení střídající Crislan a pojistil domácímu týmu postup.

5. kolo základní skupiny F fotbalové Evropské ligy:

SC Braga - Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Branky: 42. Ferreira, 90.+2 Crislan - 35. Jefremov. Rozhodčí: Kulbakov - Maljutin, Masljanko - Cinkevič, Ščerbakov (všichni Běl.). ŽK: Hassan, Ferreira, Eduardo - Kerbr, Bartošák, Pokorný, Folprecht, Koubek.

Braga: Matheus - Goiano, Ferreira, Boly, Djavan - Alan (86. Santos), Vukčevič, Luíz Carlos, Rafa Silva - Hassan (90. Eduardo), Fonte (59. Crislan). Trenér: Fonseca.

Liberec: Koubek - Coufal (85. Sýkora), Hovorka, Pokorný, Bartošák - Švejdík, Folprecht - Jefremov (62. Rabušic), Shala, Kerbr (76. Mudra) - Bakoš. Trenér: Trpišovský.