Zase malíček. Jágr si obnovil slavné zranění, hrát ale bude

Sport Adam Sušovský ČTK Sport, Adam Sušovský, ČTK
2. 5. 2015 11:42
Jágr si v úvodním utkání světového šampionátu proti Švédům obnovil slavné zranění malíčku levé ruky.
Slavné zranění je zpět. Snímek z MS ve Vídni 2005.
Slavné zranění je zpět. Snímek z MS ve Vídni 2005. | Foto: ČTK

Praha - Jaromír Jágr si v úvodním utkání světového šampionátu proti Švédům obnovil slavné zranění malíčku levé ruky. Hvězdný útočník byl ve třetí třetině zasažen holí přesně do postiženého místa, které mu zlomil protihráč na zlatém světovém šampionátu ve Vídni v roce 2005.

Jágr zápas se Švédskem, který Češi prohráli až po samostatných nájezdech, nedohrál a na střídačce byly na jeho tváři vidět bolestivé grimasy.

I přes nepříjemnou bolístku ale podle sobotních zpráv z týmu měl v turnaji pokračovat a hrát už ve večerním zápase s Lotyšskem.

Jágr by měl proti Lotyšům hrát

"Na rentgen jsme šli hned po zápase přímo v O2 areně a ukázalo se, že prst zlomený není. Čekalo se, co bude. Je to pořád bolestivé, ale vypadá to, že bude hrát," řekl lékař národního týmu Tomáš Vyskočil novinářům po dnešním tréninku v Tipsport areně. "On sám ráno říkal, že to půjde. Že je to dobré," doplnil s tím, že Jágrův prst je ale nateklý.

Před deseti lety slavný kladenský útočník dohrál turnaj se speciální dlahou. Zda ji bude potřebovat i tentokrát, není momentálně jasné. "Uvidíme. Myslím, že to bude řešit s kustodem podle toho, jak bude zranění cítit v rukavici. Navíc se to asi bude během dne měnit, teď dopoledne to jde těžko říct," uvedl Vyskočil.

Největší Čech na hřišti

Do doby, než se Jágr zranil, byl nejlepším českým hráčem na hřišti. Jágr ve 43 letech vstřelil svůj 50. gól v reprezentaci, i když o tom nikdo v hale nevěděl. Až opakované záběry na videu několik minut po gólu prokázaly, že tvrdou ránu Jakuba Nakládala od modré čáry jemnou tečí umístil do sítě právě Jágr. Češi snížili na 1:2.

Jágr dřel, bojoval a byl od puku neodstavitelný. Jeho nejlepší moment v zápase přišel ve druhé třetině, když vyprodanou O2 arenou nadchl neuvěřitelným sólem přes tři hráče, zastavil ho až skvělý gólman Enroth.

Jágr navzdory zranění odehrál v zápase téměř sedmnáct minut, třikrát vystřelil na bránu a připsal si jeden gól, který si můžete prohlédnout níže.