reklama

9. etapa Gira: spurtéři padali, vyhrál Španěl Ventoso

Giro d´Italia celkově: 4. Kreuziger, ztráta 35s.
Alberdi Ventoso spurtuje v 9. etapě Giro d´Italia. Alberdi Ventoso spurtuje v 9. etapě Giro d´Italia. Foto: Reuters

Frosinone - Překvapivým vítězem deváté etapy Gira d'Italia se stal Francisco Ventoso. Třicetiletému španělskému cyklistovi pomohl k triumfu ve Frosinone hromadný pád favorizovaných spurtérů v poslední zatáčce.

Růžový trikot lídra průběžného pořadí si udržel Kanaďan Ryder Hesjedal, který dojel na sedmém místě, česká jednička Roman Kreuziger drží i nadále čtvrtou pozici.

Ventoso ve finiši rovinaté etapy porazil italskou dvojici Fabio Felline, Giacomo Nizzolo, k druhému vítězství na Giru mu však výrazně pomohl karambol favoritů v levotočivé zatáčce zhruba 300 m před cílem.

Do něj se zapletli mimo jiné vítěz třetí etapy Australan Matthew Goss a mistr světa Mark Cavendish, který útočil na třetí dílčí triumf v závodě. Hromadný pád těsně před cílem navíc britského jezdce připravil o šanci na etapové vítězství na probíhajícím Giru už podruhé.

Hesjedal udržel na prvním místě průběžného pořadí náskok devíti vteřin před druhým Joaquimem Rodríguezem ze Španělska, třetí Paolo Tiralongo z Itálie zaostává o 15 sekund.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia:

9. etapa - San Giorgio del Sannio - Frosinone (171 km): 1. Ventoso (Šp.) 3:39:15, 2. Felline, 3. Nizzolo, 4. Caruso (všichni It.), 5. Schorn (Rak.), 6. Kristoff (Nor.), 7. Hesjedal (Kan.), 8. Brandle (Rak.), 9. Belletti (It.), 10. Impey (JAR), ...60. Kreuziger všichni stejný čas, 125. Bárta (oba ČR) -2:12.

Průběžné pořadí: 1. Hesjedal 36:02:40, 2. Rodríguez (Šp.) -9, 3. Tiralongo (It.) -15, 4. Kreuziger, 5. Intxausti (Šp.) oba -35, 6. Basso (It.) -40, 7. Caruso -45, 8. Cataldo (oba It.) -46, 9. F. Schleck (Luc.) -48, 10. Capecchi (It.) -52, ...56. Bárta -8:30.

ČTK, Sport - 14. 5. 2012 20:13 aktualizováno

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama