700. výhra. Williamsová zdolala Lisickou a je v semifinále

1. 4. 2015 22:05
Světová jednička Serena Williamsová si připsala 700. výhru v kariéře a postoupila díky ní do semifinále turnaje v Miami.
Serena Williamsová.
Serena Williamsová. | Foto: Reuters

Miami - Světová tenisová jednička Serena Williamsová si připsala 700. výhru v kariéře a postoupila díky ní do semifinále turnaje v Miami. Americká tenistka porazila ve čtvrtfinále Němku Sabine Lisickou 7:6, 1:6 a 6:3.

Devatenáctinásobná grandslamová vítězka Williamsová bojovala s 27. nasazenou Lisickou více než dvě hodiny. Po zisku první sady v tie-breaku Američanka vzala soupeřce podání hned na začátku druhého setu, Lisická však šesti gamy za sebou srovnala a vynutila si rozhodující set. V něm se Williamsová dostala do vedení 3:0 a brejk už udržela.

Třiatřicetiletá americká hvězda dosáhla na hranici 700. výher jako devátá hráčka v historii a od pořadatelů dostala hned na kurtu do detailu propracovaný dort. Rekordmankou je Martina Navrátilová se 1442 vítěznými zápasy.

Sedminásobná vítězka turnaje v Miami se v semifinále utká buď s Rumunkou Simonou Halepovou, nebo s další Američankou Sloane Stephensovou.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):

Ženy (dotace 5,381.235 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále: S. Williamsová (1-USA) - Lisická (27-Něm.) 7:6 (7:4), 1:6, 6:3.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Hlaváčková, Hradecká (9-ČR) - Niculescuová, Panovová (Rum./Rus.) 6:3, 7:5.