6:0, 0:4 nebo 1:3. V Bundeslize dnes nouze o góly rozhodně nebyla

Aktualizováno 21. 11. 2015 21:13
Fotbalisté Stuttgartu se střídajícím Janem Klimentem utrpěli v německé lize domácí debakl 0:4 s Augsburgem. Ještě výraznějším rozdílem skončil duel ve Wolfsburgu, kde Brémy schytaly debakl 0:6.
Bas Dost se podílel na demolici Brém jedním gólem.
Bas Dost se podílel na demolici Brém jedním gólem. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Stuttgartu se střídajícím Janem Klimentem utrpěli v německé lize domácí debakl 0:4 s Augsburgem. Pro účastníka Evropské ligy to přitom byla teprve druhá výhra v ročníku, díky které opustil poslední příčku v tabulce. Naopak již dvanáctý triumf si ve třinácti zápasech připsal Bayern, který vyhrál na půdě Schalke 3:1.

Ve Stuttgartu se kvůli zpřísněným bezpečnostním opatřením a důkladnějším prohlídkám vytvořily před stadionem dlouhé fronty a start zápasu se tak opozdil o 15 minut. Hosté jako by to chtěli dohnat a dostali se do vedení 2:0 během 17 minut, kdy na většině ostatních stadionů panoval ještě bezbrankový stav.

Stuttgart v reakci na nepříznivý vývoj poslal už v 27. minutě na hřiště Klimenta, ale i s ním nadále jen inkasoval. Český útočník si připsal žlutou kartu, jeho spoluhráč Adam Hloušek se na hřiště nedostal, záložník Jan Morávek z Augsburgu odehrál poslední čtvrthodinu.

Vlci nadělili Brémám kanára

Ještě výraznějším rozdílem skončil duel ve Wolfsburgu, kde Brémy schytaly debakl 0:6. Do duelu nezasáhl bek Werderu Theodor Gebre Selassie, který se ještě nezotavil po otřesu mozku z předchozího utkání s Augsburgem.

Lídr tabulky Bayern Mnichov navýšil po vítězství v Gelsenkirchenu náskok před druhým Dortmundem na osm bodů. Jeho vítězství proti Schalke se ale rodilo poměrně složitě. V deváté minutě ho sice poslal díky šťastné teči do vedení David Alaba, domácí ale osm minut nato srovnali zásluhou Maxe Meyera.

Rozhodující branku mistra zaznamenal na půdě celku, s nímž během posledního měsíce uhrála dvě remízy v základní skupině Evropské ligy pražská Sparta, v 69. minutě hlavou Javi Martínez po centru Arjena Robbena. Skóre uzavřel v nastavení Thomas Müller.

Chicharito se blýskl dvěma góly

Mexický útočník Leverkusenu Javier Hernández se trefil dvakrát během prvního poločasu a v bundeslize skóroval ve čtvrtém utkání za sebou. Na rozdíl od předchozích dvou duelů navíc Bayeru jeho gólový příspěvek pomohl k bodům a triumfu 3:1 ve Frankfurtu.

Mönchengladbach gólem šest minut před koncem vybojoval výhru 2:1 nad Hannoverem a pokračuje v posunu tabulkou. Díky sedmému vítězství z posledních osmi zápasů je již na čtvrté příčce.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Eintracht Frankfurt - Leverkusen 1:3 (45. Medojevič - 23. a 39. Hernández, 72. Calhanoglu),

Kolín nad Rýnem - Mohuč 0:0,

Mönchengladbach - Hannover 2:1 (34. Traoré, 84. Raffael - 66. Sobiech),

Stuttgart - Augsburg 0:4 (11. Esswein, 17. vlastní Baumgartl, 36. Callsen-Bracker, 54. Ku Ča-čchol),

Wolfsburg - Brémy 6:0 (44. a 87. Kruse, 11. vlastní Gálvez, 56. Vieirinha, 67. Guilavogui, 78. Dost),

Schalke - Bayern Mnichov 1:3 (17. Meyer - 9. Alaba, 69. Martínez, 90.+2 Müller).