"17" otočila zápas s Itálií a udržela si šanci na postup

28. 3. 2014 19:15
Čeští fotbalisté do 17 let si udrželi šanci na postup na mistrovství světa, když ve druhém zápase kvalifikace otočili ve Zlíně v poslední pětiminutovce zápas s Itálií a vyhráli 2:1.
Čeští fotbalisté otočili zápas s Itálií během závěrečné pětiminutovky a udrželi si šanci na postup na MS. | Foto: Lukáš Drštička

Zlín - Čeští fotbalisté do 17 let si udrželi šanci na postup na mistrovství Evropy, když ve druhém zápase kvalifikace otočili ve Zlíně v poslední šestiminutovce zápas s Itálií a vyhráli 2:1.

Necelých šest minut před koncem druhého poločasu vyrovnal Klíma a tři minuty poté otočil výsledek Černý.

Češi hrají poslední zápas skupiny v pondělí v Uherském Hradišti s Albánií. Tu musí porazit alespoň o dvě branky a zároveň doufat v to, že Itálie porazí dosud suverénní Anglii 1:0.

Svěřenci trenéra Aleše Čvančary před 2400 diváky na zlínské Letné začali dobře, ale jako první inkasovali po trefě Bonazzoliho. I po změně stran začali Češi tlakem, ale udeřit mohl znovu soupeř, když Panico trefil tyč.

"Jsem rád, že hrajeme o postup"

Vyrovnání přišlo v utkání hraném na 80 minut pět minut před koncem, kdy Jiří Klíma důrazně dohrál souboj s De Santisem, jehož odkop se od českého útočníka odrazil do branky. Obrat zařídil tři minuty nato po Pulkrabově přistrčení kapitán Václav Černý.

"Měli jsme dobrý vstup do zápasu, nedali jsme ale z těch příležitostí gól a pak to útočník soupeře udělal na druhé straně skvěle. Ale kluci bojovali, dřeli a nakonec jim to přineslo úspěch. Jsem rád hlavně za ně, že si ještě budou moci zahrát o postup v posledním zápase, který jsem jako postupový také předpovídal," uvedl Čvančara.

Zlín: Česko - Itálie 2:1 (0:1)

Branky: 75. Klíma, 78. Černý - 27. Bonazzoli.

Sestava Česka: Záleský - Čmelík (51. Pulkrab), Štěpánek, Teršl, Chlumecký - Bílek, Januška, Macek, Trubač - Klíma, Černý. Trenér: Čvančara.

Uherské Hradiště: Anglie - Albánie 1:0 (0:0).

1. Anglie 2 2 0 0 2:0 6
2. Itálie 2 1 0 1 3:3 3
3. Česko 2 1 0 1 2:2 3
4. Albánie 2 0 0 2 1:3 0