13 senzací šampionátu: Podceňovaní září, teenager vládne, Švýcaři se topí

Pět dní stačilo a světový šampionát v hokeji naprosto pohltil sportovní fanoušky. Pořád se něco děje a my jsme pro vás připravili přehled třináctinejvětších senzací dosavadního průběhu. Podívejte se
NA ÚVOD ŠOK PRO RUSY. Hned první den zažili nepříjemnou senzaci na vlastní úkor hrdí pořadatelé šampionátu. Rusové proti Čechům, kteří před turnajem rozhodně strach nenaháněli, nedokázali ani jednou skórovat a v Moskvě prohráli 0:3.
PODCEŇOVANÝ TÝM ZÁŘÍ. A Češi pak v dobrých výkonech pokračovali a stali se zřejmě největším překvapením úvodu turnaje. Tři vítězství znamená nejlepší start do šampionátu za posledních pět let. Navíc Češi přehráli kromě Rusů i Švédy!
TEENAGER, KTERÝ PŘEKONAL JÁGRA. Je mu osmnáct let, přesto zatím vévodí bodování šampionátu. Patrick Laine dal čtyři branky, na další dvě přihrál a Finové i díky němu zažívají vítěznou jízdu. Rekord Jaromíra Jágra v produktivitě osmnáctiletých hokejistů na MS vydržel dlouhých 26 let.
ŠVÝCAŘI V PROBLÉMECH. Obvykle platí za černého koně, letos se ale během úvodních tří utkání, ve kterých byli papírovými favority, dostali takřka do existenčních problémů. Reprezentanti helvétského kříže padli s Kazachstánem po penaltách, s Norskem po prodloužení a dva body za výhru nad Dánskem urvali až v prodloužení, když ještě ve třetí třetině prohrávali 0:2. Švýcaři už vědí, že budou muset o body okrást Rusy, Švédy nebo Čechy.